Pomysły na aranżacje łazienek

Obecnie jest tak duża ilość możliwości, jeżeli chodzi o wykończenie łazienek, że naprawdę może przyprawiać ona o zawrót głowy. Chcąc mieć wnętrze, które jest dopasowane do nas i spersonalizowane, w dodatku ma być trendy, a jeszcze do tego ponadczasowe (wymiana płytek czy armatury są to już koszty, które potrafią nadszarpnąć domowy budżet), należy do tematu podejść wyjątkowo poważnie, i dobrze się do niego przygotować.

Co więcej, nikt nie powiedział, że musimy się nadawać do wszystkiego, i że z aranżacją łazienki poradzimy sobie sami. Można pokusić się o stwierdzenie, że nawet wskazanie jest konsultacja i projekt łazienki stworzony przez specjalistę. To on jest na bieżąco z wszystkimi nowinkami, widział i projektował już wiele wnętrz i ma doskonałe rozeznanie. Szczególnie w małych wnętrzach, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota. Jak można się tez inspirować łazienkami innych?

Pokój kąpielowy w drewnie – nietypowe płytki podłogowe

Czasy, kiedy podłoga drewniana w łazience była niezwykle problematyczna i trudna w utrzymaniu już dawno minęły. Wszystko dlatego, że te drewniane podłogi… nie są tak naprawdę drewniane. Najczęściej jest to płytka łazienkowa, niekoniecznie ceramiczna, która doskonale imituje drewno. Ma ona jego wygląd, ale właściwości płytki: odpowiednią klasę ścieralności, jakość, łatwość w utrzymaniu, ułatwione czyszczenie i utrzymywanie porządku. Dodatkowo, łączona z białymi płytkami na ścianach może stworzyć niezwykle eklektyczne wnętrze, i sprawić, że pokój kąpielowy, na stworzenie którego decyduje się coraz większa ilość osób, będzie niezwykłym pokojem do relaksu i odpoczynku.

Surowo i betonowo – gres i armatura

Minimalistyczne wnętrza, tak często widziane w czasopismach, czasami wydają się takie ponure, a to za sprawą tych betonowych ścian, wypełniających wnętrze. Nie jest to jednak beton, najczęściej jest to gres, imitujący beton, ale będący inny w odczuciu, i prostszy w eksploatacji. W tego typu wykończeniu możemy zaszaleć i wiele elementów łazienki ukryć. Dzięki temu zyskamy efekt minimalistycznego wnętrza. Do tego typu wykończeń potrzebujemy specjalnej armatury. Odpowiednio chromowana, będzie doskonale współgrać z gresem. Gdzie można taką armaturę znaleźć? Wiele takich elementów odnaleźć można na stronie https://grupamo.pl/category/lazienka/, gdzie jest ogromna ilość sprzętu do wykończenia łazienki. Już na etapie projektowania można poszukać odpowiadającej nam armatury, którą później wykorzystamy.

  Klient i zagadnienia budownictwa

Nowoczesność w małej łazience

Wiele osób twierdzi, że mała łazienka nie może być nowoczesna. Nic bardziej mylnego, w małej łazience przede wszystkim można poczuć powiew nowoczesności. Czy to przez fakt, że małe przestrzenie potrzebują dużych i dobrych rozwiązań, czy przez fakt, że miniaturyzujemy wszystko w naszym otoczeniu, by było funkcjonalne i użytkowe zarazem? W małych łazienkach szukamy dodatkowych miejsc na schowki, by ukrywać nadprogramowy, chwilowo niepotrzebny papier toaletowy, czy też dodatkowe kosmetyki, których chwilowo nie używamy.

Ten wpis został opublikowany w Porady dnia , przez .